Teekanne Nero dla prawdziwych koneserów

Teekanne Nero to prawdziwa gratka dla smakoszy tradycyjnej herbaty a także tych, którzy ponad wszystko cenią sobie mocny, wyrazisty charakter, aromat i smak. Herbata zawarta w Teekanne Nero pochodzi z uprawy w Indyjskiej prowincji Assam. W tym rejonie panują wprost idealne warunki do uprawy herbaty: tropikalny klimat i żyzne gleby. Z uwagi na jej pobudzające właściwości świetnie sprawdzi się do śniadania lub może stanowić zamiennik porannej kawy.

Czytaj więcej →

Odtruwające działanie herbaty

Gwałtowny i intensywny rozwój technologii przemysłowej, nagromadzenie spalin, wszechobecny dym tytoniowy… Wszystkie te czynniki niosą za sobą zanieczyszczenia, które nieustannie i w sposób negatywny wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Dodatkowo, powszechne spożywanie wysoko przetworzonej żywności może doprowadzić do kumulacji toksyn w organizmie. Człowiek w toku ewolucji zdołał ukształtować w sobie efektywny system samooczyszczania, jednak współcześnie nadmiar toksyn jest na tyle wysoki, że warto wspomóc się od wewnątrz, stosując odpowiednie rodzaje herbat oraz herbatek ziołowych.

 

Czytaj więcej →

Herbata i alkohol – mieszać, nie mieszać?

Herbata z dodatkiem alkoholu jest niezwykle popularna; szczególnie w górach. Właśnie dlatego taki napój często nazywany jest herbatą góralską lub po góralsku. Pytanie, jakie należy sobie zadać brzmi: czy takie połączenie ma korzystny wpływ na nasze zdrowie? I kolejne: czy ze względu na niekwestionowany szereg dobroczynnych właściwości herbaty, jej napar może wspomóc regenerację organizmu i poprawić samopoczucie po spożyciu nadmiernej ilości napojów alkoholowych?

Czytaj więcej →

Citrus Fruits – dobroczynna moc cytrusów

Herbata owocowa Teekanne Citrus Fruits wychodzi naprzeciw wszystkim amatorom kwaskowatego smaku. Przygotowywana na zimno może być świetnym zamiennikiem popularnych napojów typu ice tea. Zamiast kupować gotowy napój nierzadko zawierający konserwanty, sztuczne barwniki i słodziki, możemy przygotować jego zdrowszą wersję w zaciszu własnego domu. Wystarczy wystudzić herbatę Teekanne Citrus Fruits, dodać kilka kostek lodu i posłodzić według uznania (szczególnie rekomendujemy miód lub brązowy cukier). Wybornie smakuje również na gorąco, na przykład jeżeli chcemy rozgrzać się podczas chłodniejszych wieczorów.

Czytaj więcej →