Herbata na ciśnienie?

Teekanne-hebata-na-ciśnienie

Jaki wpływ ma herbata na ciśnienie tętnicze krwi u człowieka? Powszechnie uważa się, że zawarta w herbacie kofeina (teina) może prowadzić do nadciśnienia tętniczego. Jest to przewlekła choroba układu krążenia, która charakteryzuje się stale lub okresowo podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi zarówno skurczowym, jak i rozkurczowym. Jak jest rzeczywiście?

Czytaj więcej →

Teekanne Rapsberry

Teekanne-Raspberry

Warto codziennie odkrywać cudowne właściwości hibiskusa w połączeniu ze smakiem przepysznych malin, pijąc niezwykły napar Teekanne Rapsberry. Ta smaczna herbatka owocowa to niezwykłe połączenie hibiskusa, owocu dzikiej róży, jabłka, skórki pomarańczowej, aromatu malinowego, liścia jeżyny i owocu bzu czarnego. To połączenie, które zaspokoi nawet najbardziej wymagające kubeczki smakowe.

Czytaj więcej →

Przechowywanie herbaty

Teekanne-przechowywanie-herbaty

Czy wiesz, że prawidłowe przechowywanie herbaty jest istotne dla zachowania właściwego jej aromatu oraz smaku? Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, jednak nie wszyscy przywiązują do tego wagę. Czarna, zielona, biała czy czerwona – goszczą w prawie każdym domu, rozpieszczają podniebienia. Jak należy przechowywać herbatę, by na długo zachować jej świeżość?

Czytaj więcej →